Taśmy dwustronne

Nasza oferta taśm klejących dwustronnych koncentruję się na produktach znanych firm jak Tesa, 3M, posiadamy jednak w ofercie też taśmy będące tańszymi alternatywami dla produktów typu VHB.


Taśmy dwustronne akrylowe ACX plus i 3M VHB

Taśmy akrylowe - jest to grupa bardzo mocnych taśm dwustronnych – siła klejenia tymi produktami jest zbliżona do siły połączeń mechanicznych. Taśmy są bardzo odporne na czynniki termiczne, promieniowanie UV.

W ofercie posiadamy taśmy takie jak:
1. 3M VHB oraz 3M VHB Eco – to prekursor w technologii klejenia akrylem spienionym, taśmy można zakupić Taśmy 3M VHB
2. Tesa ACX Plus – to taśmy wykonane z akrylu spienionego. Bardzo duża siła klejenia nawet do materiałów o niskiej energii powierzchniowej, wytrzymałe na niskie i wysokie temperatury nawet powyżej 200 stopni.

Taśmy cienkie bez nośnikowe

Bardzo cienkie taśmy nie posiadające nośnika, zwane są inaczej klejem w taśmie. Mają zastosowanie wszędzie tam gdzie trzeba uzyskac bardzo cienkie połączenie dwu elementów, grubośc tych taśm wynosi od 0,09 mm.

Przykłady:

Błona klejowa 3M 904

Błona klejowa tesa 4985

Błona klejowa 3M 926

Taśmy na nośniku foliowym np.: PET, PVC i PP

To najszersza grupa taśm spotykanych na rynku. Na nośniku z folii nałożony jest klej akrylowy czy kauczukowy. Siła klejenia zależy od rodzaju i ilości kleju. dodatkowo do tasmy dodawane są różne domieszki warunkujące odporność na działanie różnych czynników.

Tanie taśmy dwustronne

Bardzo mocne taśmy dwustronne

Przykłady:

4965 – przezroczysta, o grubości 205 mikronów taśma. Odporna na temperaturę do 200 stopni w krótkim czasie. Jej dużym plusem jest dobra przyczepność na powierzchniach typu LSE czyli o niskiej energii powierzchniowej.

Taśmy dwustronne na folii PP

Taśmy na nośniku z folii PVC

Taśmy na nośniku tekstylnym

Tutaj zastosowany jest nośnik z tkaniny, dosyć często posiadają one grubszą ilość kleju. Nośnik jest odporny na rozerwanie. Główne zastosowanie tych produktów to łączenie tkanin, mocowanie rolet, przyczepianie wykładzin.

Przykłady:

Taśmy na nośniku włókninowym

to alternatywa dla błon klejowych, są to bardzo cienkie taśmy z nośnikiem z włókniny, ich przewagą na błonami jest to, że aplikuję się je ręcznie beż użycia podajników, czego nie można powiedzieć o błonie klejowej.

Taśmy piankowe

To taśmy o grubości od 0,8mm do 1,6 mm w górę.  Taśmy stosowane w różnych miejscach począwszy od przyklejania wykładzin, przez przyklejanie tabliczek na drzwiach czy ścianie a na łączeniu elementów maszyn, gdzie potrzebna jest amortyzacja i tłumienie drgań. Ciekawą odmianą tej taśmy jest 4952 – taśma z atestem do klejenia luster.


 

Podział taśm dwustronnych z uwagi na grubość:

Super cienkie taśmy dwustronne poniżej 0,15mm - tutaj możemy polecić błony klejowe firmy tesa lub 3M są to Tesa 4986 dedykowana do klejenia papieru, tektury, oraz taśmy na nośniku włókninowym. Przykłady zastosowań to przyklejanie próbek, sklejanie kalendarzy, opakowań, kieszonek

Taśmy od 0,15 do 0,4 mm - to standardowe taśmy klejące na nośniku z folii. Szeroko stosowane w przemyśle motoryzacyjnym, reklamowym, meblarskim. przykłady zastosowań to łączenie szkła z metalem lub drewnem, taśmy do rolet, przyklejanie szprosów.

Taśmy od 0,6mm do 1.6mm - tutaj prym wiodą tasmy piankowe, ich cechą charakterystyczną jest to, że są bardzo elastyczne - dzięki czemu amortyzują naprężenia powierzchni - mozna kleić metal z drewnem, nie przenoszą drgań, doskonale wnikają w pory powierzchni. Przyklejanie tabliczek, taśmy do wykładzin, sklejanie elementów chropowatych, tapicerki.

Grube taśmy od 1,6 mm do 6mm - to taśmy dystansujące, ich główna rola to tworzenie dystansu, jednak także ich celem jest niewlacja i tłumienie drgań. O ile tasmy do 3mm sa często spotykane to juz grube tasmy powyżej 3mm sprowadzane sa na zamówienie.


 

Siła klejenia taśm

Bardzo mocne taśmy klejące - obecnie grupą taśm tworzących najmocniejsze połączenie są te wykonane z akrylu spienionego czyli tasma ACX Plus firmy tesa lub VHB firmy 3M. Ich siła połaczeni porównywalna jest do siły połaczenia mechanicznego. Jeśli chcemy skleić szkło z metalem to te taśmy świetnie się sprawdzą.

Taśmy premium - bardzo mocne taśmy dwustronne o dużej sile klejenia, dedykowane do zastsowań przemysłowych, a stsowane do przyklejania blach, elementów elektronicznych. W tej grupie są taśmy jak Tesa 4965.

Taśmy standardowe - szerokiego zastosowania tasmy piankowe, poliestrowe, włókninowe czy tekstylne. Przenzaczenie warunkuje roadzaj wykorzystanej tasmy. Do przyklejania tabliczkiw ykorzystamy taśme dwustronną piankową, a do sklejenia dwóch szklanych elementów przezroczystą taśmę, zaś do przyklejenia lustra taśmę piankową tesa.

Taśmy specjalne - to tasmy dedykowane do realizacji konkretnego zadania, które w normalnych warunkach nie sa w stanie skleić nawet prostych elementów, jednak poddane sile ściskajacej oraz temperaturze tworzą silne połączenia. Takie tasmy dwustronne specjalne są stsowane w produkcji ekranów, komputerów, telefonów, przy klejeniu elementów do szyb samochodowych.

Działy