Dobór taśmy przy określonym podłożu.

Najważniejszym krokiem przy doborze taśmy dwustronnej jest określenie na jakim podłożu będzie ona klejona. Są różnice między powierzchniami do których taśma jest przyklejana, do jednej klei się ona bardzo dobrze, do drugiej natomiast bardzo źle. Dodatkowych czynnikiem który należy uwzględnić to czas, pomimo że na początku połączenie jest bardzo mocne to po kilku dniach może się rozpaść.

Czytaj więcej: Dobór taśmy przy określonym podłożu.

Taśmy żelowe(akrylowe) dwustronne firmy epat: PT050; PT100; PT150.

O taśmach żelowych(akrylowych) słów kilka.

Taśmy akrylowe charakteryzuje przede wszystkim duża siła klejenia, a dzięki temu nadają się jako alternatywa do mechanicznych połączeń lub klejów. Są one odporne na starzenie się, wszelakie warunki atmosferyczne. Elastyczność oraz możliwość absorbcji drgań. Dzięki swojej grubości niwelują one nierówności między klejonymi powierzchniami. Oprócz tego dzięki temu że są one transparentne to idealnie nadają się do niewidocznego połączenia szkła lub pleksi. Aby wzmocnić wiązania zalecane jest użycie primera, natomiast powierzchnia montażu musi być wcześniej przygotowana, tzn. Czysta, sucha czy odtłuszczona.

Czytaj więcej: Taśmy żelowe(akrylowe) dwustronne firmy epat: PT050; PT100; PT150.

Manipulator M3

Aktualnie najlżejszy przenośny manipulator z szybkozmiennymi systemami chwytającymi, czyli chwytak, próżnia, magnez oraz indywidualny uchwyt, projektowany pod klienta, dzięki temu operator może pracować w doskonałych warunkach ergonomicznych, bezpiecznie oraz wydajnie.

Czytaj więcej: Manipulator M3