Jak przykleić lustro

Sposoby wieszania luster na konkretnych podłożach są różne, jednak mimo wszystko wydaje mi się że najwygodniejszym sposobem jest użycie taśmy dwustronnej. Idealnym przykładem taśmy używanej w tym celu jest taśma 2P3100, dostępna w wielu szerokościach, w zależności od potrzeb, posiadająca certyfikat FIRA.

Sposób użycia.

Taśmę należy odpowiednio nałożyć na element który chcemy przykleić, naszym celem jest uzyskanie jak największej przyczepności, oto kilka przykładów jak to robić, a jak nie.

  • Dla luster o grubości od 2 do 6 mm należy użyć 40cm2 taśmy na każdy kg wagi.
  • 50 cm to najdłuższy długość cząstki taśmy naklejanej na element.
  • Klej uaktywnia się przy nacisku, po kilku sekundach nacisku klej zaczyna działać, a położenie obiektu nie może zostać zmienione.
  • Przed usunięciem przekładki należy upewnić się o równości powierzchni na którą naklejamy obiekt, nierówność powierzchni może wpłynąć na zmniejszenie siły klejenia.
  • Temperatury aplikacji nie mogą być niższe niż +10oC i większe niż +30oC.

Jak przykleić lustro

Dzięki takiemu użyciu otrzymujemy najwyższą siłę łączenia, oraz oszczędzamy czas oraz taśmę, dzięki takiemu rozmieszczeniu ich siła jest skupiana, zamiast rozpraszana przez rozłożenie łączenia na całej powierzchni.

Cechy taśm do luster.

Posiada bardzo wysoką początkową siłę klejenia, więc możemy być spokojni o to czy wytrzyma, a maksymalną siłę wiązania osiąga w ciągu 24 godzin. Przeznaczona przede wszystkim do stosowania wewnątrz, przez niską odporność na promienie UV. Pomimo tego że jest przeznaczona specjalnie do luster, to może kleić również takie materiały jak: poliwęglany, PP, PVC, PE, PS, szkła, drewna czy metalu.

Działy